A Herbária Málnalevél belsőleg hasmenés esetén teafőzetként javasolt. Szájnyálkahártya-, torok-, garatgyulladásnál öblögetőszerként alkalmazható. A terhesség utolsó szakaszában fogyasztva a vajúdást megkönnyíti.
A málnalevél tea köszvény és húgyúti bántalmak esetén ajánlott. Emellett vértisztító hatású, de enyhíti a hányingert, a hasmenést, a bélgörcsöket, a nátha tüneteit.
A málnalevelek gazdagok vasban, magnéziumban, kalciumban, A- B- C- D- és E-vitamin és foszfor is található bennük, ez utóbbi miatt a fogak, csontok, körmök erősítője is lehet. Külsőleg főleg pattanásos bőrnél, fekélyeknél vagy sebeknél alkalmazzák, összehúzó, fertőtlenítő hatása miatt.
A nők barátja, a szülés segítője
A málnalevél tea különösen a terhesség előtt és a terhesség utolsó heteiben hasznos. Terhesség előtt támogatja a peteérést, előrébb hozhatja a tüszőrepedést, és javítja a petesejt minőségét. Míg szülés előtt (a 36. héttől, napi 2-3 dl) fogyasztva erősíti, ugyanakkor el is lazítja a méh izomzatát, ami megkönnyíti a vajúdást. Mivel erősíti, tonizálja a méh izomzatát, ezzel segíti a méhösszehúzódásokat, melyek sokaknál így nem is annyira fájdalmasak.
Ugyanennél fogva a görcsös menstruációs panaszoknál is beválhat, egyes vélemények szerint még a méhelőreesés, inkontinencia tüneteit is mérsékli.
Elkészítése: 1 teáskanálnyi szárított málnalevelet öntsünk le 2,5 dl forró vízzel, és hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le.